Антифейк

Мережею ширяться заява голови ВРУ Стефанчука про те, що «російські нацменшини в Україні треба утискати». Це – маніпуляція

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Жодних російських нацменшин в Україні немає і не може бути, а їхні права мають бути утиснуті. Таку заяву голови Верховної Ради України Стефанчука тиражують російські Telegram-канали.

Спростування ПРАВДА

Стефанчук дійсно сказав, що «жодних російських національних меншин в Україні наразі немає і не може бути» у етері телемарафону. Однак його слова пропагандисти вирвали з контексту.

Росіяни вклали слова голови ВРУ у свій наратив про «утиски росіян і російськомовних в Україні», однак він пояснив, що така позиція – виключно відповідь на збройну агресію РФ:

«Представники народу, який на сьогодні здійснює геноцид українського народу, веде війну проти України, не можуть мати жодних привілеїв у нашій країні щодо будь-яких нюансів, пов’язаних з їхньою національною меншиною».

За словами Стефанчука, представники і Венеційської комісії, і Єврокомісії дослухалися до аргументів українців і підійшли з розумінням до того, що повинен діяти принцип взаємної поваги.

Адже якщо росіяни здійснюють агресію проти України, то і їх права можуть бути утиснуті в цій частині.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: