Мережею ширяться новини, ніби ООН визнала, що Україна дискримінує православну церкву. Це – фейк

Пропагандистські ЗМІ пишуть, що ООН опублікувала звіт, в якому йдеться про дискримінацію Української православної церкви московського патріархату.

Росіяни апелюють до документа під назвою «Звіт про ситуацію з правами людини в Україні – 1 серпня 2022 року – 31 січня 2023 року», опублікованого Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини 24 березня 2023 року.

Звіт стосується воєнних злочинів росіян в Україні, однак пропагандисти це замовчують, зазначили аналітики проєкту EU vs Disinfo. Документ містить єдиний абзац про обшуки СБУ в приміщеннях УПЦ та повідомлення про підозру священнослужителям УПЦ.

Також там є речення: «УВКПЛ стурбоване тим, що діяльність держави проти УПЦ може бути дискримінаційною».

Але це – не визнання того, що Україна дискримінує церкву.

Такими фейками росіяни лише хочуть показати, що міжнародні організації начебто перестають підтримувати Україну.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Total
0
Shares

Пов'язані статті