Новини

Мережею ширяться чутки про те, що в Україні 609 млн грн виділили на новорічні ялинки. Це – неправда

Навігація та корисні матеріали

Центр стратегічних комунікацій розвінчав чергову брехню росіян, яку небайдужі читачі надіслали у наш бот.

Брехня: цього року на новорічні ялинки у містах України хочуть витратити 609 млн гривень. Мешканці кожної області повинні проголосувати, щоб ці гроші передали на потреби ЗСУ, пишуть анонімні Telegram-канали.

Правда: ніякої інформації про виділення 609 млн грн з бюджету на ялинки немає, її вигадали. Такі гроші не виділяли на новорічні ялинки ні до повномасштабної війни, ні зараз.

За даними «Чесно», у 2022 році 16 міст, які відповіли на запит представників руху, сумарно виділили на ялинки та декорації 191 тисячу гривень. Наприклад, у Луцьку витратили на оформлення декорацій 17 тисяч, а у Львові ялинку встановили за рахунок місцевого підприємства.

Головну ялинку країни як минулого року, так і цьогоріч встановлять на Софійській площі в Києві коштом меценатів.

Брехню про виділення коштів на новорічні декорації замість підтримки ЗСУ використали, аби спровокувати людей перейти за посиланням, аби нібито «проголосувати» проти цього. Насправді за посиланнями – реклама сумнівних Telegram-каналів, які таким чином збирають аудиторію.

Вкотре нагадуємо: не переходьте за підозрілими посиланнями та довіряйте лише справжнім офіційним і перевіреним джерелам.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: