Новини

Мережа «Фабрики тролів» Пригожина причетна до поширення фейків про вибори у США

Навігація та корисні матеріали

Дезінформаційні кампанії та спроби впливу на американську аудиторію організовує угрупування Storm-1516, пов’язане зі створеним Євгеном Пригожиним у 2021 році російським «Фондом боротьби з несправедливістю» (R-FBI).

Ці групи використовують американських та іноземних впливових людей у соцмережах для просування кремлівської пропаганди та дезінформації на країни Заходу.

Про це йдеться у спільному розслідуванні CNN та Центру медіакриміналістики Університету Клемсона.

Розслідувачі встановили, що Storm-1516 і R-FBI з серпня 2023 року поширили в мережі щонайменше 54 різні наративи дезінформації. З десяти останніх сім – зосереджені на політиці США, і не підтверджені жодними доказами.

Окрім того, до поширення фейків причетний також і Джон Марк Дуган, ексзаступник шерифа Флориди, який утік до Москви у 2016 році та став активним поширювачем дезінформації Кремля на західну аудиторію.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: