Антифейк

Маніпуляція: «в Україні хочуть почати призивати ув’язнених в армію»

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

До Верховної Ради внесено законопроєкт про умовно-дострокове звільнення засуджених – ЗСУ потребують на фронті «м’ясних зеків». Про це пише проросійська інформпомийка.

Спростування ПРАВДА

Пропаганда вкотре зманіпулювала і перекрутила факти, як вигідно їй. 13 березня в Раді справді зареєстрували законопроєкт №11079 про звільнення засуджених для служби за контрактом у Збройних силах України.

Зараз документ перебуває на розгляді комітету. Як розповів міністр юстиції Денис Малюська, поданню законопроєкту передували тривалі обговорення з військовими.

Окрім того, це не має нічого спільного з практиками вербування зеків, які у Росії здійснювала ПВК «вагнер», де засуджені справді ставали розхідним матеріалом окупаційної армії та тисячами гинули у «м’ясних штурмах» на українській землі.

Командування ЗСУ не використовує такого підходу до будь-якої категорії військовослужбовців. Це підтверджує, зокрема, рішення про вихід з Авдіївки, яке було прийняте «з метою уникнення оточення та збереження життя і здоров’я військовослужбовців».

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: