Ленінський рецепт забальзамування Росії: дайджест пропаганди за 19-21 січня 2024 року

Навігація та корисні матеріали

Після ядерної зброї над Сибіром у Москві добалакалися до ГУЛАГів на Колимі. Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав фейки та наративи пропаганди за 19-21 січня 2024 року.

  1. YouTube погнав міхалковський «Бесогон»
  2. Коли у РФ судитимуть за «дорами»
  3. Чи варто непокоїтись за сталінських «колгоспниць»
  4. Московський шовінізм вже дотягнувся до Магадану

YouTube погнав міхалковський «Бесогон»

Відеохостинг YouTube нарешті заблокував канал Міхалкова «Бесогон TV». Це, до речі, визнав і сам Міхалков, заявивши, що «…дивно, що ми змогли проіснувати на цьому YouTube так довго. Ми, звісно, готувалися до таких конвульсій Заходу. І ми готові».

НАСПРАВДІ, щодо «готові» є великі сумніви, оскільки Rutube так і не злетів, а переглядів свого трешу Міхалкову дуже хочеться. Бо на момент блокування у нього було близько 1,6 млн підписників.

Він створив канал ще у березні 2011 року і крім конспірологічних антизахідних теорій (на кшталт планів засновника Microsoft Білла Гейтса чипувати населення Землі), розповсюджував антиукраїнську пропаганду. При цьому не гребував і постановчими сюжетами. Одним з останніх, нагадаємо, був «діамантовий» фейк з пітерською студенткою у ролі продавчині нью-йоркського магазину Cartier, яку нібито образила Олена Зеленська.

У грудні 2022 року ЄС в рамках дев’ятого пакета санкцій проти Росії додав Міхалкова до свого чорного списку. Після цього він написав відкритий лист, де спробував переконати Раду Євросоюзу у тому, що «є не пропагандистом, а російським художником та представником стародавнього російського міста» і стверджував, що «не має жодного стосунку до політики чи державної служби», скаржився на санкції, які, мовляв, наклали «за особисту думку».

Він наполягав, що «не отримує від держави жодної копійки і знімає передачу власним коштом», клявся, що його авторська програма «не зазнає цензури і на неї ніхто не може вплинути». Але навіть тут збрехав. Відомо принаймні про три випадки у 2015, 2018 та 2020 роках, коли «Россия 24» прибирала міхалковський «Бесогон» зі свого етеру.

У тому ж листі Міхалков – мало того, що повторює наративи про «нацизм в Україні», «наближення НАТО до російських кордонів», «насадження русофобії», так ще й погрожує ЄС «міжнародним трибуналом».

Коли у РФ судитимуть за «дорами»

19 січня стало відомо, що у КНДР влаштували свій трибунал над «бісами» в іпостасі двох підлітків, чия провина полягала в тому, що вони дивились південнокорейські серіали – дорами (слово «дорама» – натуралізований варіант англійської drama).

НАСПРАВДІ, на відео — публічний суд над юнаками, який провели в амфітеатрі Пхеньяну на очах 1000 студентів. Кадри поширювала пропаганда КНДР для залякування власного населення. Їх передав Бі-Бі-Сі Інститут розвитку Півдня та Півночі, який працює з північнокорейськими перебіжчиками.

Диктор на ролику каже, що підлітки були спокушені іноземною культурою, і відтак занапастили своє життя.  На відео двох підлітків у робах заковують у кайдани на стадіоні, заповненому школярами. «Загниваюча культура маріонеткового режиму поширилася навіть на підлітків. Їм лише 16 років, але вони вже зруйнували своє майбутнє», — каже диктор у відео.

Після так само дикої історії з іранською правозахисницею Наргіз Мохаммаді, пхеньянсько-тегеранські орієнтири Москви зрозумілі та дуже невтішні — насамперед для самих росіян. Коли у РФ почнуть судити за перегляд «дорам» — питання лише часу. Переймати відповідні практики до Кім Чен Ина незабаром поїде сам Путін. Його візит до КНДР вже офіційно анонсований.  

Чи варто непокоїтись за сталінських «колгоспниць»

Так само вже анонсований на 22 січня і розгляд закону про конфіскацію майна у тих, хто засуджений «за розповсюдження фейків про ЗС РФ». «Кожен, хто намагається зруйнувати Росію, зраджує її, має зазнати заслуженого покарання і відшкодувати завданий країні збиток за рахунок свого майна», — пояснив спікер Держдуми Володін.

У цьому ж контексті варто нагадати, що у листопаді 2023 року Верховний суд РФ заборонив «міжнародний громадський рух ЛГБТ» як екстремістську організацію, що є проєктом США з метою зниження чисельності населення планети. Самих «екстремістів» тепер будуть вираховувати за вжитком у мові фемінітивів.

НАСПРАВДІ, тепер переслідувань будуть зазнавати люди, які вживають слова «авторка», «блогерка», «міністерка» й т.д. У зв’язку з цим вже можна починати непокоїтися, наприклад, за «ведущую Первого канала Екатерину Андрееву», серіал «Психологини», Олега Газманова з його «ты-морячка, я – моряк».

Ба більше, варто вже непокоїтися і за самого Сталіна, чия знаменита промова 7 листопада 1941 року починається зі слів «Товариші червоноармійці та червонофлотці, командири та політпрацівники, робітники та робітниці, колгоспники та колгоспниці, працівники інтелігентської праці, брати та сестри в тилу нашого ворога, що тимчасово потрапили під ярмо німецьких розбійників, наші славні партизани та партизанки!».

Московський шовінізм вже дотягнувся до Магадану

Хоча зі Сталіним, гадаємо, якось все ж домовляться. Тим паче, що усі його та ленінські методи боротьби з власним народом сумлінно відтворюються путінськими послідовниками. Так, депутат Гурульов запропонував усіх «ворогів народу запроторити до ГУЛАГу в Магадан кайлом махати».

НАСПРАВДІ, раніше він пропонував знищити 20% росіян, створити «генетичну зброю проти англосаксів», застосувати, скинути ядерну бомбу над «новими територіями» (Роботине), і ось тепер нарешті дійшло до «махання кайлом» на Колимі.

Депутат Держдуми від Магаданської області Антон Басанський відповів: «Щодо висловлювань різних публічних особистостей, то вони часто зачіпають Колиму, напевно, заради червоного слівця, пропонуючи відправляти туди релокантів, неугодних владі, зрадників Батьківщини, щоб вони «махали кайлом» уздовж Колимського тракту. Але ці особи забувають, що там теж живуть люди, які їх читають і дивляться ці інтерв’ю, і такі висловлювання зачіпають серця мешканців». Востаннє так «серця мешканців Росії чіпляли» слова Маргарити Симоньян про необхідність застосувати ТЯЗ і на «старих територіях» – над Сибіром.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що показав протест у Башкортостані

Як бачимо, геноцидна лексика (щодо самих росіян) з вуст московської пихи потроху заливає всю територію РФ: від Бєлгорода до Магадану. 

Хоча в історії Росії нічого нового не відбувається. 21 січня виповнилось 100 років з дня смерті Леніна – ідейного натхненника та першого лідера радянської держави. Ось декілька з його цитат:

«…Чудовий план! Докінчуйте його разом із Дзержинським. Під виглядом «зелених» (ми потім на них звалимо) пройдемо на 10-20 верст і перевішаємо куркулів, попів, поміщиків. Премія: 100.000 за повішеного…».

  – «Війна не на життя, а на смерть багатим і хліборобам, буржуазним інтелігентам… з ними треба розправлятися, при найменшому порушенні… В одному місці посадити у в’язницю… В іншому – поставити їх чистити сортири. У третьому — забезпечити їх, після відбуття карцера, жовтими квитками… У четвертому — розстріляти на місці… Чим різноманітніше, тим краще, тим багатшим буде загальний досвід…».

  – «Чи можете ви ще передати, щоб все приготували для спалення Баку повністю, у разі нашестя, і щоб друковано про це оголосили в Баку».

  – «Пенза. …провести нещадний масовий терор проти куркулів, попів та білогвардійців; сумнівних замкнути у концентраційний табір поза містом».

  – «Товарищам комуністам Пензи. Повстання п’яти волостей має бути нещадно придушене. Приклад треба дати. Повісити (обов’язково повісити, щоб народ бачив) не менше 100 куркулів, багатіїв, кровопивців. Опублікувати їх імена. Відібрати в них весь хліб. Призначити заручників – згідно з вчорашньою телеграмою. Зробити так, щоб на сотні верст навколо народ бачив, тремтів, знав, кричав: душать і задушать кровопивців куркулів».

  – «Саратов, (уповноваженому Пайкесу). «Раджу призначати своїх начальників і розстрілювати змовників і тих, хто вагається, нікого не питаючи і не допускаючи ідіотської тяганини».

  – «Свіяжськ (Троцькому). Здивований і стривожений уповільненням операції проти Казані, особливо через те, що ви маєте повну можливість артилерією знищити супротивника. На мою думку, не можна шкодувати міста…».

  – «Всіх, хто проживає біля РРФСР іноземних підданих із лав буржуазії тих країн, які ведуть проти нас ворожі і військові дії, віком від 17 до 55 років відправити у концтабори…».

  – «…Вжити воєнних заходів, тобто спробувати покарати Латвію та Естляндію військовим чином (наприклад, «на плечах» Балаховича перейти десь кордон на 1 версту і повісити там 100-1000 їхніх чиновників та багатіїв».

Забальзамоване тіло Леніна й досі лежить на Красній площі. Тому й вся Росія забальзамована московським великодержавним шовінізмом. 

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Зміст

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: