Кремль імітує ісламофобію у Швеції

Навігація та корисні матеріали

Пропаганда намагається нацькувати мусульман на країни Заходу. Останнім часом росіяни дуже полюбили історії зі спалюванням Корану у Швеції.

Наприклад, RT і Sputnik опублікували серію відповідних статей арабською мовою.  

НАСПРАВДІ, ще у лютому минулого року, після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, Швеція відновила роботу агентства «психологічного захисту» для боротьби з дезінформацією та захисту від фейків. Тоді Магнус Хьорт, заступник директора агентства казав, що «безпосередньої загрози Швеції немає, але ми не можемо виключати, що зазнаємо нападу».

І ось на початку серпня шведи почали отримувати анонімні повідомлення із закликами помститися за спалення Корану.

У Стокгольмі вважають, що цю кампанію було схвалено Кремлем в рамках протидії вступу Швеції до НАТО. Після публікацій у RT та Sputnik у соцмережах також з’явилося близько мільйона постів арабською та іншими мовами про те, що саме офіційний Стокгольм підтримує спалення Корану. Натомість прем’єр-міністр країни Ульф Крістерссон дав юридичну і політичну кваліфікацію, заявивши, що вчинок зі спалюванням Корану є «законним, але недоречним». Тобто про жодну підтримку не йдеться. 

«Росія безперечно намагається використати спалювання Корану у своїй пропаганді, яка побудована навколо ідеї про те, що західні цінності помилкові, а Захід занепадає. У деяких ЗМІ спалення Корану використовувалося як свідчення того, що ліберальний західний світ зайшов надто далеко», — каже Валентина Шаповалова, дослідник Копенгагенського університету, яка вивчає російську пропаганду та дезінформацію. 

Вона зазначила, що аналогічні інциденти в Данії (яка вже є членом НАТО) Росія чомусь не використала для запуску пропагандистських кампаній так само, як у Швеції.

Своєю чергою Марія Брок, науковий співробітник Університету Мальме, зауважує, що російська дезінформація розходиться по шведських соцмережах (наприклад, Flashback). За її словами, наративи, що часто розповсюджуються російськими ЗМІ, використовуються для поширення антимусульманських настроїв.

Тож західні демократії дійсно мають об’єднатися, аби не програти авторитарним режимам, створивши неформальний альянс – так званий  «Інформаційний Рамштайн». Адже Росія й надалі цинічно використовуватиме для своїх руйнівних планів усі демократичні надбання та свободи західного світу.  

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: