Кремль фінансує свою пропаганду в Європі через «правозахисний» держфонд

Навігація та корисні матеріали

Внутрішні документи «Фонду підтримки та захисту прав співвітчизників, які проживають за кордоном» («Правфонд»), свідчать про те, що ця структура фінансує пропагандистські вебсайти, орієнтовані на європейців.

На ці операції витрачено вже мільйони євро, повідомляє The Guardian з посиланням на «злиті» документи фонду, європейські спецслужби і данського громадського мовника DR.

Крім цього, документи підтверджують, що фонд призначив низку колишніх співробітників спецслужб керівниками своїх операцій в європейських країнах. Також відомо, що «Правфонд» фінансував діяльність інтернет-порталу golos.eu, який в основному критикує українську владу.

Серед них – Володимир Поздоровкін – агент служби зовнішньої розвідки Росії (СЗР) і куратор діяльності «Правфонду» в країнах Північної Європи та Балтії, а також Анатолій Сорокін – також агент СЗР і куратор відділу фонду з питань Близького Сходу, Молдови та «Придністров’я».

Керівником інституту російської діаспори, який в офіційних документах вказаний як «виконавець проєкту» «Правфонду», є Сергій Пантелеєв – потрапив під санкції в країнах ЄС як співробітник підрозділу російської військової розвідки, що спеціалізується на операціях психологічної війни.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: