Антифейк

Інформація, що у момент виступу Зеленського в ООН люди залишили сесійну залу, є ворожою маніпуляцією

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

19 вересня, під час виступу президента України Зеленського на 78-й сесії Генасамблеї ООН, більшість людей покинула залу. Доказом слугують два фото: на одній Зеленський стоїть за трибуною, на іншій – майже порожня зала. Про це пишуть у російському сегменті соцмережі Facebook.

Спростування ПРАВДА

Те, що російські пропагандисти називають «доказом», є звичайним фейком і пересмикуванням фактів, адже існує офіційний відеозапис засідання на Youtube-каналі ООН, наголошують розслідувачі зі StopFake:

«Президент Зеленський виступав наприкінці першої половини шостої години сесії, після президента Туркменістану. Одразу після його виступу оператор показав не повністю заповнену залу».

Журналісти детально проаналізували відео і встановили, що під час промови Зеленського кількість людей у залі практично не змінилася – це стало очевидним після порівняння виступів короля Йорданії, президентів Польщі й Туркменістану.

Пропаганда кремля цією маніпуляцією спробувала дискредитувати членів ООН, нав’язати брехливу думку, що Захід втомився від війни та показати нібито президента України зневажають.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: