Антифейк

Інформація про те, що в Україні журналістів озброять і відправлять у бій, є фейковою

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Військові медіа України проходять реорганізацію і через нестачу людей та зрив мобілізації Київ відправляє воювати також військових журналістів. Таку новину поширюють підконтрольні кремлю медіаресурси.

Спростування ПРАВДА

У Міноборони України заявляли, що дійсно проведуть реорганізацію військових медіа, наприклад АрміяInform, з метою заощадити держбюджет, пишуть розслідувачі проєкту StopFake з посиланням на ексзаступницю міністра оборони Ганну Маляр.

«Це буде онлайн-медіа, ми маємо пройти зараз перереєстрацію та реорганізацію. 144 особи забезпечували роботу, яку може забезпечувати набагато менше людей. Держава витрачала на це гроші. Це переважно люди з високими військовими званнями у період дефіциту людей на фронті», – заявила вона.

Російські медіа перекрутили слова Маляр і просто зліпили фейк про дефіцит людей на фронті. Так, йдеться про користь людей з високими званнями на фронті, але про «окрему мобілізацію для журналістів» та зміну пера і ручки на автомат, як це намагається подати пропаганда РФ, ніхто не заявляє.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: