Антифейк

Інформація про нібито заклик генерал-майора Марченка усунути з посади Залужного і зробити головкома президентом, не відповідає дійсності

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Генерал-майор ЗСУ Дмитро Марченко закликав звільнити Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного і розкритикував головкома за невдачі на полі бою та зрив контрнаступу Сил оборони. Про це пишуть пропагандистські ресурси та прокремлівські Telegram-канали.

Спростування ПРАВДА

Насправді, усе, що приписали генерал-майору Марченку, він ніколи не казав – ці заклики зробив депутат партії «Слуга народу» Євгеній Шевченко в інтерв’ю політологу Вадиму Карасьову, обидва мають проросійські погляди.

«Шевченко у розмові з Карасьовим звинуватив головкома у неефективності, поширював проросійські тези, що нібито це Захід вирішуватиме, чи буде Україна воювати, чи йтиме на перемовини», встановили розслідувачі проєкту VoxCheck.

Щодо президентства Залужного, то у своєму дописі Дмитро Марченко наголошував, що головком ЗСУ не збирається балотуватись у президенти, а військові зосереджені на здобутті перемоги України. Марченко закликав «не допомагати ворогам в атаках на нашу єдність».

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: