Новини

«Інформаційний Рамштайн» : західні демократії мають об’єднатись, аби не програти авторитарним країнам

Навігація та корисні матеріали

Щоб не програти Росії та іншим авторитарним режимам, країнам демократичного світу доведеться об’єднати свої зусилля не тільки в рамках воєнної допомоги Україні, а й об’єднувати свої зусилля в інформаційній сфері. Створивши неформальний інформаційний альянс – так званий  «Інформаційний Рамштайн». 

Про це розповів британський журналіст та дослідник пропаганди і Росії Пітер Померанцев в подкасті  «(не) Безпечна країна».

 «Основний принцип: для того, щоб конкурувати з авторитарною машиною в інформаційній війні – будь то Китаю, чи Росії – демократичні країни мають працювати разом. Ми повинні зрозуміти, де і чому наша сила», – вважає експерт.

Померанцев нагадав, що ідея  «Інформаційного Рамштайну» – його. І вона ґрунтувалася на дуже великому дослідженні для США у перші місяці війні.  «Після того, як ми закінчили це велике дослідження, я дав інтерв’ю  «Українській правді» та згадав  «Інформаційний Рамштайн». Далі ідею підхопили політики. Вона трансформувалась, але основний принцип залишається той самий», – розповів він.

Росія і Китай вже починають співпрацювати в інформпросторі, обмінюватися аргументами, обмінюватися інформацією. Довгий час це робили Росія і Сирія. 

 «Так, це неформальні інформаційні альянси, але вони працюють разом. Демократії теж повинні це робити (створювати неформальні інформаційні альянси – ред.), виходячи з наших принципів і цінностей», – вважає дослідник.

При цьому він розуміє складність процесу, але для забезпечення демократії союзники повинні діяти набагато більш узгоджено.  «Важко змусити відомства навіть в межах однієї країни працювати разом, не кажучи вже про різні країни. Саме з цієї причини ми використовуємо  «Рамштайн» – приклад з військової сфери, де це спрацювало», – сказав Померанцев. 

При цьому в інформаційній сфері виклики будуть дещо іншими, ніж у військовій.  «Але принцип залишиться той самий: якщо демократії збираються перемогти у 21 столітті (а немає жодної гарантії, що виграють – можливо 21 століття виграються Росія і Китай?), тоді нам доведеться працювати разом і в інформпросторі», – сказав він. 

Померанцев вважає, що ця робота має початись і з аналізу того, як союзники можуть допомогти один одному.  Також в процесі роботи потрібно визначити пріоритети та хто має ресурси для їх реалізації: що може зробити Америка? Що Ірландія? Що можуть зробити усі інші країни, щоб допомогти світу виграти у цій війні? А ще правильно обрати цілі: вирішити, які країни та аудиторії є важливими. Визначити, що саме потрібно до них донести. Розуміти, якою є кінцева мета і думати про те, які інформактиви можуть її наблизити.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: