Хвиля псевдомінувань – спроба Росії посіяти паніку

Впродовж 2021 року СБУ зафіксувала понад 1100 завідомо неправдивих анонімних повідомлень, то з початку 2022 року їх надійшло вже понад 300. Наразі жодне з них після ретельних перевірок не підтвердилось.

Поширенням хвилі псевдомінувань займаються деякі громадяни України, які діють з хуліганських мотивів чи заради розваги. Зловмисники намагаються надсилати повідомлення з використанням програмного забезпечення, яке, на їх думку, забезпечує їм анонімність. 

Але це не так, всі ці сигнали відслідковуються: українські спецслужби встановили, що більшість повідомлень надіслано через інтернет з території суміжних пострадянських країн або з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей.

Таким чином, псевдомінування об’єктів соціальної сфери та критичної інфраструктури – це один із елементів гібридної війни Росії і її спецслужб для посилення тиску на Україну.

Total
1
Shares

Пов'язані статті

Читати

«Іх там нєт» на Олімпіаді: перше місце з політизації спорту

Офіційно «іх там нєт»: збірна Росії формально не бере участь в Олімпіаді в Токіо. Російським спортсменам заборонено до грудня 2022 року виступати під своїм прапором, гімном і назвою країни на великих міжнародних змаганнях. Заборона пов’язана з програмою допінгу, організованою не тільки тренерами, лікарями та представниками спортивних федерацій, але також російськими чиновниками й спецслужбами.