Хвиля псевдомінувань – спроба Росії посіяти паніку

Впродовж 2021 року СБУ зафіксувала понад 1100 завідомо неправдивих анонімних повідомлень, то з початку 2022 року їх надійшло вже понад 300. Наразі жодне з них після ретельних перевірок не підтвердилось.

Поширенням хвилі псевдомінувань займаються деякі громадяни України, які діють з хуліганських мотивів чи заради розваги. Зловмисники намагаються надсилати повідомлення з використанням програмного забезпечення, яке, на їх думку, забезпечує їм анонімність. 

Але це не так, всі ці сигнали відслідковуються: українські спецслужби встановили, що більшість повідомлень надіслано через інтернет з території суміжних пострадянських країн або з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей.

Таким чином, псевдомінування об’єктів соціальної сфери та критичної інфраструктури – це один із елементів гібридної війни Росії і її спецслужб для посилення тиску на Україну.

Total
1
Shares

Пов'язані статті

Читати

27 день повномасштабного вторгнення Росії

ГОЛОВНІ НОВИНИ: Війська агресора продовжують обстрілювати Київ. Біля Маріуполя бойовики «ДНР» захопили колону евакуаційних автобусів. Журналістам, які висвітлювали…