Хвиля псевдомінувань – спроба Росії посіяти паніку

Впродовж 2021 року СБУ зафіксувала понад 1100 завідомо неправдивих анонімних повідомлень, то з початку 2022 року їх надійшло вже понад 300. Наразі жодне з них після ретельних перевірок не підтвердилось.

Поширенням хвилі псевдомінувань займаються деякі громадяни України, які діють з хуліганських мотивів чи заради розваги. Зловмисники намагаються надсилати повідомлення з використанням програмного забезпечення, яке, на їх думку, забезпечує їм анонімність. 

Але це не так, всі ці сигнали відслідковуються: українські спецслужби встановили, що більшість повідомлень надіслано через інтернет з території суміжних пострадянських країн або з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей.

Таким чином, псевдомінування об’єктів соціальної сфери та критичної інфраструктури – це один із елементів гібридної війни Росії і її спецслужб для посилення тиску на Україну.

Total
1
Shares

Пов'язані статті

Читати

Інтерактивна база доказів російської агресії

Понад 2600 російських військовослужбовців з 101 формування ЗС РФ та інших силових структур Росії, а також 53 типи російського озброєння і техніки, яка не могла стати трофеєм і таємно постачалась на Донбас.
Читати

Окупанти обстріляли ракетами Україну та поширили фейк від імені Центру стратегічних комунікацій. Головні новини 29 грудня

У четвер, 29 грудня, росіяни здійснили передноворічний ракетний обстріл території України, у декількох областях зафіксовані прильоти. Через ракетний…