Антифейк

Фото «сповіщення про загибель солдата» з рекламою на звороті – це ворожий фейк

Навігація та корисні матеріали

Центр стратегічних комунікацій зафіксував у Facebook нову інформаційно-психологічну операцію ворога. Загарбники прикріпили до листа-сповіщення про загиблого воїна рекламу продуктів і товарів зі знижками.

У пості фейкороби з помилками зазначили, що «даний лист був виданий Дніпропетровським військкоматом». По-перше, в Україні немає «військкоматів» – коректна назва Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). По-друге, «впасти у шок» неможливо, можна бути «шокованим» або «ошелешеним». Впасти можна в калюжу або глибоку вирву.

Звісно, що текст – фейковий. росіяни не гребують експлуатувати теми загибелі та смерті у своїх ІПСО, щоб зачепити морально-психологічний бік реальних, а не вигаданих людей. Вони не припиняють спроби дискредитувати українців і військове керівництво в очах міжнародних партнерів.

Звідки запустили рекламу?

Рекламну кампанію запустили з традиційно порожніх сторінок у Facebook під назвою Fun Page, яку «підтримала» вже знайома нам Dyau Juad. За даними Центру стратегічних комунікацій, чергову ворожу кампанію запустили 28 березня.

Як реагувати на таку рекламу і повідомлення? Читайте тут.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: