Антифейк

Фейк: «ЗСУ обстріляли об’єкт критичної інфраструктури Запорізької АЕС»

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Українські військові атакували ЗАЕС з використанням вибухового пристрою, який скинули за п’ять метрів від паливосховища. Цю новину тиражують проросійські канали у Telegram.

Спростування ПРАВДА

Хвиля вкидів про те, що ЗСУ нібито намагаються спровокувати аварію на ЗАЕС, була запущена у відповідь на нещодавню резолюцію МАГАТЕ, відповідно до якої Росія має терміново повернути станцію під контроль України.

Меседж про те, що дії України можуть спровокувати аварію на ЗАЕС, Росія просуває з того часу, як її війська захопили станцію. Саме вони неодноразово створювали на ній аварійні ситуації. Експлуатувати та обслуговувати її з дотриманням всіх норм безпеки росіяни не здатні з об’єктивних технічних причин.

Відмовляючись передати станцію під контроль України, яка зможе забезпечити належний рівень безпеки, окупанти створюють загрозу атомної аварії – і для України, і для всього світу.

Фейки про те, що Україна нібито прагне спровокувати аварію, потрібні Росії для того, щоб потім перекласти відповідальність з себе на Київ.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: