Антифейк

Фейк: «російські військовослужбовці поскаржилися на «жахи українського полону»

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Звільнені за процедурою обміну російські військові заявили про жорстоке поводження в полоні та безпідставні покарання з боку українських націоналістів. Це тиражують прокремлівські Telegram-канали.

Спростування ПРАВДА

«Жахи українського полону» – це хворобливий витвір російської пропаганди. Україна ретельно дотримується положень Женевської конвенції, а тому російські полонені утримуються в належних умовах.

«Колишні російські військовополонені розповіли про умови утримання: подякували за смачний хліб, надану медичну допомогу, можливість здійснювати телефонні дзвінки родичам, листування та загалом дотримання Женевських конвенцій», – повідомив український омбудсман Дмитро Лубінець під час обміну військовополоненими 25 червня.

Своєю чергою, додає Лубінець, українські звільнені захисники розповіли про те, що їхні умови утримання [в російському полоні], не відповідають нормам Женевських конвенцій.

Вигадуючи безпідставні фейки про «жахи полону», Москва намагається дискредитувати Україну, а також виправдати власну жорстокість щодо українських полонених.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: