Антифейк

Фейк: «існує попередній наказ на ліквідацію Зеленського, Малюка і Буданова»

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Знищувати президента України та очільників СБУ і ГУР будуть в окремі способи – за допомогою удару з неба, операції спецпідрозділів або агентури. Таку новину поширюють пропагандистські канали у Telegram.

Спростування ПРАВДА

Фейкові повідомлення російської пропаганди про те, що Захід «готує ліквідацію» президента Зеленського, вже поширювалися раніше – у серпні 2023 року фейкороби зманіпулювали матеріалом в Politico, де розглядалися можливі сценарії у разі російського замаху на президента України.

Щодо очільника ГУР Буданова, то пропаганда його кілька разів оголошувала «загиблим», потім він був «у комі», з нього робили «голограму» або «мумію». Про найабсурдніші кремлівські версії розповів сам голова української розвідки на Kyiv Stratcom Forum 2024.

Окрім того, у травні 2023 року росіяни запускали брехню про «ліквідацію українських командувачів» Сирського, Залужного і Танцюри, проте всі вони живі та виконують кожен свої задачі.

Такі фейки націлені на деморалізацію українських військових і зниження морального стану українців через загрозу життю ключових лідерів та керівників військово-політичних відомств.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: