Новини

Дописи про те, що Зеленський пообіцяв по «6600 гривень для українців до 2008 року народження» – обман

Навігація та корисні матеріали

Мережею ширяться дописи про те, що Зеленський пообіцяв по «6600 гривень для українців до 2008 року народження». Це – обман.

У Telegram-каналах поширюють дописи про те, що «годину тому Зеленський затвердив указ на поновлення виплат українцям». Мовляв, люди, які народились до 2008 року, отримають 6600 гривень.

До цього додається відео з сюжетом новини на телебаченні про те, що українці можуть оформити грошову допомогу від міжнародних організацій. А для отримання максимальної виплати треба перейти за одним з посилань.

Як зазначили журналісти проєкту «Без брехні», відео вирване з контексту та жодним чином не пояснює суть публікації. Коли саме президент «затвердив» указ про виплати, теж незрозуміло.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інформація про те, що Зеленський «привласнив $400 млн, виділених США», – фейк

На сайті ОП жодної згадки про подібний документ немає, ба більше – такого указу не може існувати, адже президент України не може давати вказівки міжнародним організаціям, платити українцям гроші чи ні.

Також насторожує вибір саме 2008 року народження. Фактично, під цей критерій підпадає все доросле населення України без урахування, соціального статусу, інвалідності та інших категоризацій, які, як правило, враховуються при нарахуванні грошових виплат чи компенсацій.

Подібні фейки Telegram-канали постять, аби просувати рекламу, адже за посиланнями, за якими нібито йде реєстрація на виплати, ховаються інші канали, що таким чином «накручують» собі підписників.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: