Доповідь Ґроссі про ситуацію на ЗАЕС, Росія хоче звинуватити українців у терактах в Москві. Головні новини 2 вересня

ГОЛОВНІ НОВИНИ:

Гендиректор МАГАТЕ коротко оцінив ситуацію на ЗАЕС, а  «гід» і радник генерального директора «росатома» потрапив під санкції України. Конгрес США розгляне звернення Байдена щодо виділення Україні $11,7 мільярдів екстреної допомоги.

Фото дня:

На Херсонщині літні люди пішки вийшли з окупації

Автор: поліція Херсонської області

«Маніпулювати собою не дозволимо»: гендиректор МАГАТЕ коротко оцінив ситуацію на ЗАЕС

Місія Міжнародного агентства з атомної енергії на окуповану військами рф Запорізьку АЕС стартувала 1 вересня і попередньо делегація перебуватиме на станції до 3 вересня.

Що повідомив Рафаель Ґроссі:

• фізична цілісність ЗАЕС кілька разів порушувалась, що є неприйнятним;

• на станції зараз залишаються шість фахівців МАГАТЕ, потім їхня кількість скоротиться до двох.

• агентство організує постійну присутність на станції і залишатиметься там стільки, скільки потрібно – інспектори можуть стати «стабілізуючим фактором»;

• ситуація навколо ЗАЕС надзвичайно складна, бойові дії у районі станції посилюються, тож статистична ймовірність подальшого фізичного пошкодження станції є високою;

• на станції присутні російські ядерні «експерти», які «співіснують» з українським персоналом ЗАЕС;

• фахівці МАГАТЕ побачили все, що хотіли побачити, і не дозволять третій стороні маніпулювати собою;

Конгрес США розгляне звернення Байдена щодо виділення Україні $11,7 мільярдів екстреної допомоги

Також йдеться про $2 мільярди допомоги для зміцнення внутрішніх поставок енергоносіїв і компенсації впливу війни на світовий енергетичний ринок, повідомили в адміністрації американського президента.

«Активіст», який жваво описував «ситуацію» на ЗАЕС для МАГАТЕ, став підсанкційним

До переліку персональних санкцій, який затвердив уряд України, потрапив ренат карчаа – «гід» і радник генерального директора «росатома», повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.

П’ятий енергоблок Запорізької АЕС знову в мережі

Поза системою блок опинився внаслідок вчорашнього терористичного мінометного обстрілу окупаційними військами майданчика ЗАЕС, повідомили в Енергоатомі.

Росія хоче звинуватити вихідців з України в «терактах» у Москві

У москві група людей, одягнених у цивільне, які представляються співробітниками фсб, проводить поквартирний обхід. Вони з’ясовують, чи живуть десь поблизу українці, повідомили у ГУР МО.

Вихідців з України планують звинуватити у терактах, організованих російськими спецслужбами на території рф. Це допоможе кремлю сформувати негативний образ українців.

14 захисників України повернули з полону

Обмін військовополоненими між Україною та росією відбувся сьогодні у Донецькій області. Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Total
1
Shares

Пов'язані статті