Дмитро Кулеба: Росія має отримати чіткий сигнал, що ЄС не залишить Україну сам-на-сам з агресором

Європейський Союз має широкий набір конкретних кроків на підтримку та захист України від російської агресії, а Росія має отримати чіткий сигнал, що ЄС не толеруватиме ескалацію і не залишить Україну сам-на-сам з агресором.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на вході до зали засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі.

«Підтримка сектору оборони та безпеки України. Підтримка кібербезпеки України. Введення деяких санкцій вже зараз, і цей сигнал я донесу до наших європейських колег сьогодні. Ми переконані, що є достатні та правомірні підстави ввести щонайменше деякі санкції вже зараз, щоб продемонструвати, що ЄС не лише говорить про санкції, але і готовий до конкретних дій», – сказав він.

Дмитро Кулеба також розповів, що вночі провів розмову з держсекретарем США Ентоні Блінкеном, який поінформував його щодо ініціативи провести саміт президентів США та Росії.

«Ми вітаємо цю ініціативу та переконані, що кожне зусилля спрямоване на дипломатичне вирішення варте того, щоб спробувати його здійснити. Держсекретар запевнив мене, що так само як це відбувалося досі, жодні рішення щодо України не будуть ухвалюватися за спиною України. Україна та США будуть тісно узгоджувати позиції під час підготовки до такого саміту, аби синхронізувати наші позиції та переконатися, що інтереси України будуть враховані», – підкреслив він.

Total
0
Shares

Пов'язані статті