«Дітям ходити до школи небезпечно» і «Зима буде складною через дії влади». Які проросійські фейки розповсюджуються в одеських пабліках

Навігація та корисні матеріали

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки промоніторив паблік, адміністратори якого видають себе за одеситів, та зафіксував протягом 1 – 11 вересня такі ворожі меседжі.

▶️ «Масова мобілізація жінок». Частина російської дезінформаційної кампанії, про яку попереджало ГУР. Продовжуються спроби нагнітання антимобілізаційної істерії, зокрема, через повідомлення про «облави».

▶️ «Водити дітей в школу небезпечно». інформаційні терористи РФ залякують одеситів ймовірними «кривавими провокаціями київського режиму, на які він може піти, щоб утримати владу».

▶️ «Зима буде складнішою ніж минулого року, винною буде влада». «Провина» полягає у тому, що влада «продає електроенергію за кордон». Ця дезінформація про продаж фіксувалася і торік.

▶️ «Одесити мають виїхати з України за кордон». Цими закликами ворожі рупори штовхають жителів Одещини до порушень під час перетину кордону, хабарництва.

▶️ «Ізмаїльці скаржаться на роботу української ППО». Нібито від місцевих мешканців Ізмаїлу постяться звинувачення про «розташовані в місті» системи. Таким чином росіяни традиційно хочуть зняти з себе відповідальність за терористичні обстріли українських міст.

▶️ «Україна зазнає великих втрат у контрнаступі». Цей меседж просувається з метою похитнути стійкість українців.

▶️ Традиційно фіксуються спроби розпалити ненависть між одеситами та мешканцями інших регіонів України.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: