Дезінформація процвітає там, де є розкол,- експертка

Дезінформація процвітає там, де є розкол, тому зміцнення демократії та інституцій – найефективніший спосіб боротьби з дезінформацією.

Про це заявила старша менеджерка з досліджень та програм протидії дезінформації Національного демократичного інституту в Україні Тамта Отіашвілі під час виступу на Kyiv Stratcom Forum, першому міжнародному форумі зі стратегічних комунікацій в Україні, передає Укрінформ. 

«Правосуддя, справедливість, свобода слова, вільні вибори – основоположні речі демократичного суспільства. На основі наших останніх досліджень українці визнають існування проблеми дезінформації більше, ніж раніше. І починають розуміти, чому саме Україна стала жертвою таких атак», – сказала вона.

Експертка додала, що український уряд приділяє велику увагу проблемі протидії дезінформації, і створення державного Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки це підтверджує.

«Зусилля України зі створення Центру стратегічних комунікацій – органу влади, який повинен безпосередньо протидіяти дезінформації, – зайвий раз показує, що уряд України приділяє велику увагу цій проблемі. Створення такого Центру – це крок вперед, який не просто виносить проблему дезінформації на порядок денний, але й робить його пріоритетним», – підкреслила Отіашвілі.

За її словами, Україна вже має значні перемоги у боротьбі на інформаційному фронті – зокрема, завдяки створенню таких державних органів. Отіашвілі додала, що громадянське суспільство має вже великий досвід у протидії дезінформації, тому така співпраця державних органів та неурядових організацій є дуже важливою.

7 і 8 грудня 2021 року у столиці України проходить Kyiv Stratcom Forum – перший міжнародний форум зі стратегічних комунікацій в Україні. У його роботі беруть участь дипломати НАТО і ЄС, українські посадовці, представники українських громадських організацій, що спеціалізуються на стратегічних комунікаціях і боротьбі з дезінформацією. Організатором форуму виступив Центр стратегічних комунікацій.

Total
0
Shares

Пов'язані статті