Антифейк

«Дані одного мільйона українців із застосунку «Резерв+» продають у даркнеті». Це – неправда

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Базу даних «Резерв+», яка містить інформацію про один мільйон військовозобов’язаних українців, виставили на продаж на «чорному ринку». Фото бази поширюють у соцмережах, зокрема Threads.

Спростування ПРАВДА

У «злитій базі даних» фейкороби використали давно скасовані в Україні військові звання («старшина», «прапорщик» та «старший прапорщик»), а сама таблиця має різне оформлення, встановили розслідувачі з VoxCheck.

«Таблиця» містить помилку, де написано «в/с строк служби», українською правильно буде «термін служби». Існують і помилки в оформленні. Наприклад, найменування військової частини вказане по-різному: як разом із приписом «в/ч», так і лише код частини. Деякі прізвища написані через Caps Lock, тоді як інші – ні. Також помітний різкий перехід між стовпцем з іменами та номерами телефонів», – уточнили розслідувачі.

Крім того, частина індивідуальних податкових номерів (ІПН) належить особам, яким понад 60 років і які не зобов’язані оновлювати свої дані.

Розтиражований у мережі фейк має меті посіяти серед українців недовіру до застосунку «Резерв+», дискредитувати військово-політичне керівництво України та нашкодити мобілізаційним заходам.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: