Центр стратегічних комунікацій запустив інноваційне навчання з протидії дезінформації

Навігація та корисні матеріали

З 18 листопада по 3 грудня 2024 року відбувся навчальний курс (чат-модуль) – «Проактивні та реактивні методи боротьби з дезінформацією. Інформаційні атаки», для державних службовців. Навчання проходило онлайн в групах з обмеженою кількістю учасників. 

Навчальний курс мав на меті насамперед розвиток практичних навичок у боротьбі з дезінформацією (проактивні та реактивні методи), підготовки ефективного спростування, а також поглиблення знань з теми інформаційних атак.

«Сучасні креативні та комунікаційні рішення, активна участь у викритті дезінформації на рівні кожного із міністерств, відомств, взаємодія у цій діяльності з громадським сектором – це той оптимальний і максимально ефективний алгоритм протистояння ворожим, деструктивним впливам на настрої суспільства», зазначив Олександр Гороховський, ментор навчального курсу.

Протягом 2,5 тижнів учасники на щоденній основі (за винятком вихідних) отримували в спільний чат навчальні матеріали, короткі презентації, інфографіки та навчальні ролики. 

Цінністю та інноваційною особливістю такого навчання стала можливість самостійно опрацьовувати навчальні матеріали у зручний для учасників час, закріплювати знання за допомогою домашніх завдань, а також відточувати практичні навички в протидії дезінформації та дискутувати, ставити уточнюючі запитання на щотижневих онлайн-сесіях з ментором і запрошеними спікерами.

«Центр стратегічних комунікацій постійно розширює базу навчальних курсів та шукає формати навчання, які були б найбільш зручними та цікавими для слухачів. Формат цього курсу дозволяє навчатись у будь-який час і не заважає виконанню професійних обов’язків державними службовцями протягом робочого дня», зауважила Вікторія Зражевська, керівниця тренінгового напрямку Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Під час зум-сесій з мінілекціями також виступили керівниця Департаменту інформації та зв’язків з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України Роксолана Стадник та експертка з протидії дезінформації, співзасновниця StopFake Ольга Юркова.  

Ніхто не опише курс краще, ніж самі учасники:

«Дякую за можливість взяти участь в курсі. Багато корисної інформації, яка допоможе в роботі з протидії дезінформації».

«Дуже дякую за організацію навчання, було дуже корисно. І сподобалось, що сам матеріал можна опрацьовувати у вільний час, а не у визначений (як завжди бувало)».

«Чат-модуль як самостійне виконання завдань вважаю досить корисним елементом (що принаймні дисциплінує)».

Навчання на першому потоці пройшов 41 державний службовець. 

Онлайн-навчання (чат-модуль) «Проактивні та реактивні методи боротьби з дезінформацією. Інформаційні атаки» було організоване Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спільно з Міністерством культури та стратегічних комунікацій України та у партнерстві з Міністерством закордонних справ, у справах співдружності націй та розвитку Великої Британії, Zinc Network та Центром демократії та верховенства права. 

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: