Навігація та корисні матеріали
З 24 по 26 березня в Києві відбувся тренінг «Протидія дезінформації та стратегічні комунікації» для державних службовців, представників відділів комунікацій Київської області.
Мета цього тренінгу – підвищити рівень компетентності учасників у сфері стратегічних комунікацій та протидії дезінформації.
Під час тренінгу з учасниками працювали фахівці Центру стратегічних комунікацій:
- Сергій Жуков – експерт з протидії дезінформації, аналітик;
- Вікторія Мерлич – керівниця навчального та проєктного напрямків Центру;
- Тетяна Броднікова – експертка зі стратегічних комунікацій;
- Марія Сагайдак – експертка з комунікацій.
З вітальним словом до учасників тренінгу звернулася Ганна Красноступ директорка Департаменту інформаційної політики та інформаційної безпеки міністерства культури та стратегічних комунікацій:
«Я тішусь, що ми можемо співпрацювати з експертами такого рівня, які обмінюються власним досвідом, об’єднують європейські практики і вони найкращі з протидії дезінформації. Також ми спільно з Центром розбудовуємо в нашій державі систему державних стратегічних комунікацій з впровадження політики one voice policy. Вчимо говорити простими словами про складні речі».

Про діяльність Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки розповів його керівник Ігор Соловей:
«Діяльність Центру стратегічних комунікацій насамперед спрямована на допомогу вам, нашим колегам, у тих питаннях, з якими у вас виникають труднощі в процесі роботи. Ми вважаємо, що немає універсальної пігулки, яка вирішує всі питання стратегічної комунікації в державі. Це робота кожного і кожної з вас, методична, щоденна професійна робота, тому я дуже хотів би, щоб цей тренінг ви використали для розширення світогляду».

Анастасія Коробай — керівниця групи проєктів «Ефективне багаторівневе врядування» ПРООН в Україні наголосила на важливості проведення подібних тренінгів для комунікаційників:
«Яка мета сьогоднішнього тренінгу? Це, в першу чергу, отримання нових знань, але інколи їх буває замало, тому потрібні дійсно якісь дієві інструменти, напрацювання, які можна щодня використовувати в роботі. Оскільки ви вже є професійними експертами і ви кожного дня боретесь за правду, стаєте фронтиром між правдою та громадянами. Завдяки вам ми можемо з ними далі справлятися і рухатися далі на шляху до правди, до стійкості країни».



Протягом трьох днів учасники тренінгу мали змогу покращити свої знання щодо поняття стратегічних комунікацій та комунікаційних стратегій і дізнатись про різницю між ними. Ознайомились з таким елементом стратегічних комунікацій, як протидія дезінформації і їх роллю в управлінні державою. Окремий день був присвячений кризовим комунікаціям та напрацюванню плану кризових комунікацій на потенційні загрози. Також команда тренерів відпрацювала з учасниками й практичні навички: ідентифікацію неправдивої інформації, користування сучасними інструментами для її перевірки, формування контрнаративів, підготовка спростувань тощо.
Тренінг організовано Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спільно з Міністерством культури та стратегічних комунікацій України за підтримки ПРООН в Україні та фінансування уряду Японії.
Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.