Центр стратегічних комунікацій провів тренінг «Протидія дезінформації та стратегічні комунікації»

Навігація та корисні матеріали

З 9 по 11 грудня в Івано-Франківську відбувся тренінг «Протидія дезінформації та стратегічні комунікації» для державних службовців, представників відділів комунікацій, Івано-Франківської, Чернівецької та Тернопільської областей.

Під час тренінгу з учасниками працювали фахівці Центру стратегічних комунікацій: 

  • Сергій Жуков – експерт з протидії дезінформації, аналітик;
  • Вікторія Мерлич – керівниця проєктного відділу Центру, експертка з комунікацій; 
  • Марія Сагайдак – керівниця відділу стратегічних комунікацій.

З вітальним словом до учасників тренінгу звернулася Ганна Красноступ директорка Департаменту інформаційної політики та інформаційної безпеки міністерства культури та стратегічних комунікацій:

«Центр функціонує з 2021 року і він дійсно допоміг зробити нас більш стійкими до кремлівської пропаганди, дезінформації. Команда центру є правою рукою міністерства, це на сьогодні найкращі фахівці зі стратегічних комунікацій. Іноді мене запитують “А навіщо така кількість тренінгів? Що ми можемо нового навчитися? Ключове те, що ми маємо відповісти – у нас є стратегія інформаційної безпеки і є дуже сильний ворог, якого не можна недооцінювати. Завдяки скоординованим діям міністерства, уряду, обласних військових адміністрацій ми маємо використовувати всі належні комунікаційні можливості держави для просування захисту наших інтересів та інтересів держави. Тільки завдяки політиці єдиного голосу разом ми сильні. Тому сьогодні з вами найкращі фахівці стратегічних комунікацій. У колег була можливість вивчити кращі практики: британський стратком, як працюють прибалти, фіни. Тобто сьогодні з вами поділяться найкращими практиками стратегічних комунікацій, що можна використовувати у нашій роботі».

На важливості протидії дезінформації акцентувала Олеся Зрайко, в.о. керівника апарату Івано-Франківської ОВА:

«Протидія дезінформації є дуже важливою, бо останнім часом ми все частіше бачимо фейки, дезінформацію, перекручування фактів зі сторони нашого ворога. Відповідно цей семінар є дуже актуальним. Основне завдання органів державної влади, держслужбовців, органів місцевого самоврядування – вміти доводити правильну інформацію населенню і протидіяти дезінформації, навчитися правильно використовувати інформацію, яку ми маємо, якою ми володіємо. Тому я щиро дякую організаторам за цей важливий та необхідний захід. Я щиро впевнена у тому, що цей тренінг стане майданчиком для ефективного обміну досвідом та отримання нових знань».

Заступник начальника Чернівецької обласної військової адміністрації Роман Греба зазначив, що від якості комунікації держслужбовців залежить сприйняття України й на міжнародному рівні:

«Я вважаю, що протидія дезінформації та стратегічні комунікації виходять під час війни на перший план. Дуже необхідно правильно і якісно висвітлювати основні тези, показувати, з ким бореться Україна, як бореться Україна, доносити світові про війну правдиву інформацію. Ми живемо у світі соцмереж, сучасних технологій, тому маємо використовувати усі ті можливості, які нам надають сучасні технології. Від того, наскільки якісно ми покажемо нашу роботу, донесемо наші тези, залежить те, як буде сприймати нас суспільство не тільки в Україні, а й в усьому світі».

Про експертність Центру стратегічних комунікацій сказала керівниця з комунікацій групи проєктів кризового реагування UNDP в Україні Валентина Аксьонова:

«Хочу підкреслити унікальність цієї програми, адже вона розроблена напевно однією з найпотужніших команд в Україні зі стратегічних комунікацій і боротьби з дезінформацією. У вас є шанс навчатися дійсно на унікальній програмі з унікальними фахівцями. Ми дуже раді, що маємо можливість підтримувати створення найкращих програм для українських фахівців. Ця програма пройшла успішну апробацію вже в 12 областях України. Неважливо, чи ви знаходитесь далеко від фронту, чи багато у вас внутрішньо переміщених осіб, чи ведуться у вас бойові дії, чи часті у вас обстріли – дезінформаційні наративи курсують в кожній області. Дуже важливо, щоб саме комунікаційники державних органів були готові до цих викликів. Тому це навчання покликане підготувати вас до будь-яких викликів які, на жаль, є реальністю в Україні».

Протягом трьох днів учасники тренінгу мали змогу покращити свої знання щодо поняття стратегічних комунікацій та комунікаційних стратегій і дізнатись про різницю між ними. Ознайомились з таким елементом стратегічних комунікацій, як протидія дезінформації і їх роллю в управлінні державою. Окремий день був присвячений кризовим комунікаціям та напрацюванню плану кризових комунікацій на потенційні загрози. 

Також команда тренерів відпрацювала з учасниками й практичні навички: ідентифікацію неправдивої інформації, користування сучасними інструментами для її перевірки, формування контрнаративів, підготовка спростувань тощо. 

Тренінг організовано Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спільно з Міністерством культури та стратегічних комунікацій України за підтримки UNDP в Україні та фінансування уряду Японії.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: