Навігація та корисні матеріали
З 18 по 20 лютого у Львові відбувся тренінг «Протидія дезінформації та стратегічні комунікації» для державних службовців, представників відділів комунікацій Львівської області.
Під час тренінгу з учасниками працювали фахівці Центру стратегічних комунікацій:
- Вікторія Мерлич — керівниця навчального та проєктного відділу Центру, експертка з комунікацій;
- Сергій Жуков — експерт з протидії дезінформації, аналітик;
- Марія Сагайдак — керівниця відділу стратегічних комунікацій;
- Тетяна Броднікова — експертка зі стратегічних комунікацій.
З вітальним словом до учасників тренінгу звернулася Ганна Красноступ директорка Департаменту інформаційної політики та інформаційної безпеки Міністерства культури та стратегічних комунікацій:
«Сьогодні стратегічні комунікації є дуже важливими: перемовини, мобілізація, ядерна енергетика, ворог, що у нас на порозі, економічна криза. Від того, як ми скоординовано використовуємо всі комунікаційні інструменти й належно отримуємо зворотний зв’язок, залежить рівень довіри до державних інституцій. Завдяки співпраці між ОВА й міністерством у нас є реальна можливість досягти кращих результатів у поширенні інформації. Тому я раджу скористатися кожною хвилиною вашої участі у цьому заході. Ми маємо сьогодні отримати найкращий досвід, який використаємо у нашій роботі».
Директор департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОВА Юрій Горун зазначив, що інформаційна безпека — важлива частина щоденної роботи комунікаційників:
«Інформаційна безпека — це не прості слова, а те, з чим ми зіштовхуємось кожного дня. Маніпуляції, ворожі фейки, ворожа пропаганда — усе це ми щодня зустрічаємо в інформаційному полі й наше завдання правильно реагувати та доносити важливі меседжі до суспільства. Тож хочу подякувати всім учасникам, що знайшли сьогодні час навчитися чомусь новому».

Про важливість стратегічних комунікацій у щоденній роботі сказала керівниця з комунікацій групи проєктів кризового реагування ПРООН в Україні Валентина Аксьонова:
«Комунікація і доступ інформації для людей — це розкіш, яку ви даруєте. Завдяки тому, що ми живемо у демократичному й технологічному суспільстві, ви маєте можливість давати цю інформацію швидко, достовірно і для всіх, хто б не залишився позаду. А якщо хтось залишився — ми її повторюємо. А якщо ми її не повторюємо і не даємо вчасно — ми створюємо вакуум для дезінформації, для нерозуміння. Це не лише кейси з ворожої пропаганди, з зовнішніх інформаційних операцій, а й наша щоденна робота. Якщо ми десь недокомунікували, така робота може спричинити сумні наслідки».
Протягом трьох днів учасники тренінгу мали змогу покращити свої знання щодо поняття стратегічних комунікацій та комунікаційних стратегій і дізнатись про різницю між ними. Ознайомились з таким елементом стратегічних комунікацій, як протидія дезінформації і їх роллю в управлінні державою. Окремий день був присвячений кризовим комунікаціям та напрацюванню плану кризових комунікацій на потенційні загрози.
Також команда тренерів відпрацювала з учасниками й практичні навички: ідентифікацію неправдивої інформації, користування сучасними інструментами для її перевірки, формування контрнаративів, підготовка спростувань тощо.








Тренінг організовано Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спільно з Міністерством культури та стратегічних комунікацій України за підтримки ПРООН в Україні та фінансування уряду Японії.
Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.