Новини

Центр стратегічних комунікацій провів дводенний тренінг з питань протидії у інформаційній війні з Росією

Навігація та корисні матеріали

25-26 серпня Центр стратегічних комунікацій у партнерстві з Центром демократії та верховенства права провів дводенний тренінг під назвою «Інформаційна війна: поняття та протидія». Цей тренінг став можливий завдяки фінансовій підтримці Швеції та проводився для офіцерів ОК «Південь».

Керівник Центру стратегічних комунікацій Ігор Соловей відзначив важливість цієї комунікації та виразив сподівання у плідності співпраці.

«Для центру велика честь проводити тренінг для офіцерів  ОК «Південь». Ми розуміємо, що наш спокій і безпека гарантується вами і вашими колегами. Високо цінуємо цю роботу і зусилля. Сподіваюсь, що тренінг від наших колег дозволить розширити світогляд і як мінімум додасть цеглинок у розумінні дій рф, а як максимум – додасть практичні навички, які ви зможете застосовувати у вашій повсякденній роботі».

Тренінг проводив заступник керівника Центру Микола Балабан, який теж звернувся до колег з вступним словом.

«Основна задача Центру – це протидія дезінформації і підтримка комунікацій. Маємо великий досвід у співпраці з різними військовими інституціями, зокрема з Національним спротивом. Хочеться, щоб у нас був діалог, а не просто тренінг і ми продовжили нашу співпрацю у майбутньому».

Перший день тренінгу був присвячений поняттям гібридної війни, її особливостям, а також пропаганді. Що таке інформаційна війна та пропаганда? До яких методів вдається ворог? Як розпізнати приховані меседжі, які просувають російські агресори через соцмережі?

Слухачам тренінгу надали не лише теоретичну частину, але й дали змогу відточити навички на практиці, запропонувавши вирішити ряд інформаційних задач. Наприклад, знайти та визначити елементи пропаганди у ворожих постах і визначити інструменти, якими користувався ворог. 

«Ми як практики працювали більш інтуїтивно, а зараз отримали більш систематизовані знання. Тепер можемо будувати свою роботу з протидії більш структурно, враховуючи усі ці елементи», – виразила загальну думку одна зі слухачів тренінгу перед його завершенням. 

Другий день тренінгу пройшов під назвою «Дезінформація та фейки: ідентифікація та протидія».

«Ми будем говорити про практичну складову інформаційної війни Росії проти України станом на сьогодні. Це є власне дезінформація та фейки», – зазначив Микола Балабан. 

Одним з головних блоків тренінгу у другий день став напрямок по тематиці дезінформаційних наративів. Слухачам запропонували розбір одразу декількох напрямків, по яким працює ворог: історичні, зовнішньо та внутрішньополітичні та економічні наративи. 

Які питання слід ставити, прочитавши новину, щоб переконатись у її правдивості? Як перевіряти її достовірність та які інструменти допоможуть перевірити достовірність зображення та відео?  Усі ці питання були проговорені під час другого дня тренінгу, а слухачам запропонували ряд практичних задач. 

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: