Антифейк

Черговий вкид роспропаганди: американський актор закликав президента Зеленського лікуватися від наркозалежності

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Мережею шириться звернення американського актора до президента Зеленського із закликом лікуватися від наркозалежності. Це – фейк.

Опис фейку БРЕХНЯ

Актор серіалу «Клініка» Джон Макгінлі, що зіграв роль доктора Кокса, попросив президента Володимира Зеленського розпочати лікування від наркоманії та подбати про себе. Про це пишуть прокремлівські ЗМІ з посиланням на пост Макгінлі в Instagram.

Спростування ПРАВДА

Насправді, у Джона Макгінлі немає акаунту в цій соцмережі. Актор користується Twitter, але на його сторінці немає жодних постів зі зверненням до Володимира Зеленського, як і загалом згадування про Україну в інших публікаціях.

«Я кажу про те, щоб ти подбав про себе, бо тільки так це працює. Це дуже тонка справа, і ти зараз у складному становищі… Єдина дорожня карта, яку ти можеш використати, – це та, яка ґрунтується на доброті та турботі про себе», – ось це фальшиве звернення, яке фейкороби приписали актору.

Встановлено, що для створення фейку пропагандисти використали сайт cameo.com, де можна замовити у будь-якої зареєстрованої в цьому сервісі відомої особи персональне відео. У Джона Макгінлі є акаунт в Cameo.

Але у «зверненні» до Зеленського відсутнє будь-яке згадування України, як і немає ніяких підтверджень того, що актор звертається саме до Володимира Зеленського (на відео звучить лише ім’я Володимир).

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: