Антифейк

«Більшість українців у Європі негативно оцінюють Революцію Гідності». Це – ворожий фейк!

Навігація та корисні матеріали

Опис фейку БРЕХНЯ

Відеоролик, нібито опублікований телеканалом Euronews, став вірусним 9 січня. У ньому повідомляється, що 71% респондентів з України, яких опитували в європейських країнах, вважають Євромайдан 2013-2014 років помилкою. Такий наратив поширюють російські ЗМІ та Telegram-канали, посилаючись на опитування порталу t-online і сюжет Euronews.

Спростування ПРАВДА

Це – ворожий фейк. Опитування щодо Революції Гідності t-online не проводив, а Euronews не публікував жодного відео з такими результатами.

Як зазначають фактчекери ресурсу «Проверено», ролик, який шириться у мережі, – підробка.

Аналітики виявили, що на офіційних ресурсах Euronews та t-online немає згадок про це опитування. А у відео використані фотостокові зображення та автоматичний переклад, що не відповідає стилю Euronews.

Вперше фейкове відео з’явилося в російських Telegram-каналах, які раніше неодноразово публікували брехню.

Це – чергова спроба російської пропаганди дискредитувати Революцію Гідності та вплинути на українців за кордоном.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: