Новини

Атака на уми: як Кремль веде психологічну війну проти України

Навігація та корисні матеріали

Росія воює з Україною на всіх можливих фронтах. Інформаційна війна така ж небезпечна, як фізична війна на передовій. Однак ще більш підступна – бо вражає не лише українців на окупованих територіях, а й по всій країні.

Інформаційно атакуючи українців, Кремль прагне, в тому числі, розколоти і поляризувати суспільство. 

«Мета інформаційного аспекту гібридної війни РФ в тому, щоб посіяти недовіру між громадянами, між інституціями та державою в цілому. Кремль намагається розділити українське суспільство, бо так простіше нав’язувати свої ідеї», – пояснює Ігор Соловей, керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Адже Кремль найбільше боїться обраного Україною демократичного шляху вільної європейської країни, вважає журналістка Ангеліна Карякіна. І щоб посіяти страх, використовує банальні, але дієві психологічні атаки.

«Путін публічно дає завдання своїм дипломатам тримати Захід в напрузі. Таке ж завдання стоїть і перед російською армією. Військові маневри та передислокації біля українських кордонів покликані, щоб здійснити морально-психологічний вплив, посіяти паніку та страх серед українського суспільства», – пояснює  експертка Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Марія Сагайдак. 

Військовий психолог і ветеран війни на Донбасі Андрій Козінчук переконаний, що Кремлю вигідно тримати Україну в напруженні, оскільки напруженими людьми простіше маніпулювати. Він також наголошує на важливості перевіряти джерела новин. Щоб вберегтись від ворожих атак важливо усвідомлювати, якою інформацією ми оточені і дотримуватись базових правил її споживання.

Таким чином, найкраще, що ми можемо зробити в цій інформаційній війні, – зміцнювати зв’язки всередині країни, щоб не бути легкою мішенню для кремлівської пропаганди. Підвищувати стійкість до брехні, навчити українців розпізнавати фейки та неправдиві новини, довіряти лише перевіреним і надійним джерелам.

Які методи інформаційної війни використовує Кремль та як вберегтись від цих атак – дивіться у ролику:

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: