Новини

Американець, який став героєм російсько-української війни: Пол Кім за позивним «Кіло»

Навігація та корисні матеріали

У лютому, одразу після початку повномасштабного російського вторгнення, Україна закликала добровольців з усього світу приєднатися до лав своїх захисників. Так з’явився Інтернаціональний легіон територіальної оборони, у складі якого воюють представники десятків національностей. 

5 жовтня один з добровольців, американець Пол Кім, загинув визволяючи Миколаївщину.

Пол народився у Г’юстоні, штат Техас. Як і більшість іноземних легіонерів, він мав за плечима цінний досвід: дванадцять років свого життя він присвятив армії США, зокрема, служив у складі 82-ї повітряно-десантної дивізії, в контингенті військ в Іраку. Американець навчався в Університеті Оклахоми, а військовий фах опанував у школі рейнджерів та у військовій школі парашутистів у Форт-Беннінгу, штат Джорджія. На момент виходу в запас, Кім мав звання капітана армії США.

Пол приєднався до Легіону у серпні, коли Збройні сили України саме готувалися перейти в рішучий контрнаступ на Харківщині та Херсонщині. За своїми переконаннями, він не міг лишитися осторонь, коли українці страждають від ворожої навали. Кім говорив: «Якщо їх не зупинити тут, ми закінчимо боротьбою з ними на Заході». Відповідно до вимог законодавства України та США, він набув повноцінного статусу військовослужбовця України. 

Підрозділ, в якому служив «Кіло» (позивний Кіма), опинився на південному напрямку і бився з ворогом на невеличкому клаптику Миколаївської області, який вдалося захопити росіянам. 

Фатального для Пола дня тривав особливо жорстокий бій в районі Тернових Подів. Нашим воїнам вдалося взяти в полон дванадцять росіян. Розлючені загарбники вдалися до масованого обстрілу. В хід пішла артилерія, бронетехніка, у тому числі танки Т-90М. В якийсь момент побратими виявили, що американець і ще один український вояк не врятувалися від ворожого вогню… 

За кілька днів Полу мало виповнитися 35 років.

Тіло загиблого героя доставили до Києва для подальшої дороги на Батьківщину, де Пол Кім знайде свій останній спочинок, вшанований з усіма військовими почестями.

А в Інтернаціональному легіоні пам’ять про американця увічнили почесним найменуванням його підрозділу – «Команда Кіло». 

Україна пишається своїми захисниками і безмежно вдячна всім воїнам, з усіх куточків світу, які за покликом серця приїхали боротись проти російської агресії. Захищаючи Україну і проливаючи тут свою кров вони захищають не тільки нашу свободу, а й майбутнє своїх країн.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: