Новини

Африканський «фронт» Росії: як екс-«вагнерівці» для Путіна найманців шукали

Навігація та корисні матеріали

Як стало відомо Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, у листопаді 2023 року на території Гвінеї було зафіксовано активну діяльність представників російської ПВК «Редут» (колишня ПВК «Вагнер»), з пошуку та підбору кандидатів-контракторів у ПВК для подальшої відправки їх на війну проти України.

Вони діяли під прикриттям працівників компаній «Русал» та «Норд Голд», власниками яких є російські олігархи Олег Дерипаска та Олексій Мордашов, відповідно. Обидві компанії спеціалізуються на видобутку корисних копалин на північному заході Гвінеї – на територіях, що межують з Малі.

Встановлено, що представником ПВК і рекрутером був  етнічний гвінеєць з російським громадянством Туре Мамуна 1988 року народження (військовий квиток АК 4417955, виданий 08.10.2021 року у м. Ростов-на-Дону).

Туре Мамуна отримав пропозицію задіяти платформу та офіс підконтрольного фонду для проведення зустрічей з кандидатами та оформлення їхніх анкет. Заповнені анкети Туре Мамуна мав передавати представнику російського посольства у Гвінеї, особу якого встановити не вдалося.

Пошуком та підбором кандидатів займалися винятково рекрутери ПВК, співбесіди з ними в офісі фонду проводив тільки Туре Мамуна. 

Про діяльність рекрутерів ПВК було повідомлено представника Сил оборони України та контртерористичного підрозділу Une force de police spéciale ANTIDROG республіки Гвінея.

У грудні 2023 року після ліквідації невстановленим підрозділом на території Ліберії групи вербувальників ПВК «Редут», а також після затримання в Україні в зоні бойових дій африканських найманців з Сьєрра-Леоне, було віддано наказ про припинення діяльності та ліквідацію рекрутерів-представників російських ПВК.

Відповідні наслідки також настали і для компаній «Русал» та «Норд Голд». Наразі діяльність російських ПВК на території Гвінеї припинено.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: