Антифейк

Зрадник Кива видав пост, що в України з’явився «власник», який вимагає піддавати кремації полеглих воїнів

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Заява про те, що в України буцімто з'явився «власник», і він вимагає піддавати кремації полеглих воїнів, є фейковою.

Опис фейку БРЕХНЯ

«Занадто багато цвинтарів! Українці, ставтеся до нашої землі ощадливо, використовуйте крематорії. Це вже не ваша земля. Ми врахували ці ризики, коли укладали контракт із Зеленським та створювали фонд розвитку України». Таке звернення головного виконавчого директора інвестиційної компанії Black Rock Ларрі Фінка поширив екснардеп України Кива.

Спростування ПРАВДА

Насправді Фонд розвитку України наразі перебуває у стадії створення – у травні уряд залучив до його формування компанію Black Rock, але від червня в офіційних джерелах про нові зрушення не повідомлялося.

«Новини із заявою Фінка не містять посилань на жодне надійне джерело, ба більше, подібних заяв немає ані на сайті, ані у соцмережах Black Rock. Пошук англомовної версії заяви видає тільки посилання на Twitter-аккаунт нібито лівійця із 13,5 тис. підписників, який вкрай активно «цікавиться» всіма справами, які пов’язані з інтересами Росії», – з’ясували фактчекери проєкту «БезБрехні».

Встановлено, що псевдозаяву Фінка також активно поширювали з «українського» Telegram-каналу, який тільки мімікрує під український: акаунт має лише 8 тисяч підписників, на аватарці – назва міжнародної аналітичної компанії S&P.

«Дуже сумнівно, щоб реальний її представник публікував відео штибу «Напад поліції на український обмінний пункт в Польщі», «Псевдопатріоти проти УПЦ» тощо», – зазначили розслідувачі.

👉 Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: