Злочини рашизму також на совісті пропагандистів – Ігор Соловей

Навігація та корисні матеріали

Російські окупанти, незалежно від того, з яких особистих мотивів вони опинилися в Україні, всі виправдовують свої дії словами російської пропаганди. Вони були «оброблені» цими кисельовими, соловйовими, скабєєвими. А значить і відповідальність за злочини рашизму в Україні лежить також на пропагандистах.

Таку думку висловив керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей під час офіційного відкриття вуличної виставки «Рашизм – це…», підготовленої Страткомом спільно з Українським інститутом національної пам’яті (УІНП) та Національним музеєм Революції Гідності.

Виставка складається з 16 тематичних банерів, присвячених різним ознакам і проявам рашизму – деструктивної ідеології, яка спонукає окупантів до ненависті та вбивств українців.

Час і місце відкриття обрані не випадково. Саме 22 вересня 1939 року відбувся спільний парад радянських та гітлерівських військ в окупованому ними польському Бресті. Феномен рашизму якраз поєднує в собі риси комунізму і нацизму, такі як культ вождя, тотальну пропаганду, війни, геноцид тощо. Про атмосферу Другої світової війни має нагадувати столичний Парк Вічної слави, де експонується виставка.

Відкриваючи захід, заступник голови УІНП Володимир Тиліщак зазначив, що автори виставки прагнули показати сутність того зла, з яким сьогодні стикнулися Україна і весь світ, а також його небезпеку при подальшому розгортанні.

Запрошений на відкриття міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко поділився з присутніми своїми враженнями від поїздки до нещодавно визволеного Ізюма на Харківщині.

«…я, звичайно, застосував би інше слово, ніж рашизм, до того, що я там побачив. Але щоб ввести у міжнародний вжиток назву злочинів, які робить Росія в Україні, цього буде достатньо» — наголосив міністр.

На думку заступниці генерального директора Національного музею Революції Гідності Ольги Сало, Росія схожа на Крихітку Цахес з твору німецького письменника Гофмана – абсолютну потвору, яка використовуючи чари привласнювала чужі надбання.

«Таким чином, вона створила навколо себе образ культурного домінування, великої російської поезії, музики і т.д. Але ця війна розсіяла чари, і зараз ми розуміємо, що за цим міфом Росії стояв банальний «рашизм» і паразитування на чужих культурах та історії» – вважає Ольга Сало.

Під час відкриття виставки присутніх привітав також заступник голови  Печерської районної державної адміністрації Анатолій Невмержицький.

Виставка експонуватиметься біля входу в Парк Вічної слави (неподалік метро Арсенальна) до кінця жовтня. З нею можна також ознайомитися онлайн за посиланням

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: