Антифейк

Зеленський ніколи не погрожував полякам «великим Майданом» – це ворожий фейк

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Пишуть, що Зеленський нібито пригрозив полякам «великим Майданом», якщо не буде скасовано ембарго на зерно з України. Це неправда.

Опис фейку БРЕХНЯ

Президент України Зеленський поставив ультиматум Польщі, і якщо там не знімуть ембарго на зерно, то сотні тисяч добре озброєних біженців з України влаштують майдани у всіх польських містах. Про це пишуть кремлівські пропагандисти і деякі користувачі соцмереж.

Спростування ПРАВДА

Президент Зеленський висловився проти блокування українського зерна і закликав поляків стримати емоції, проте ультиматумів ніхто не висував і ніхто не обіцяв «влаштувати масові акції протестів у Польщі», встановили журналісти проєкту StopFake.

Ба більше, повертаючись додому після візиту до США і Канади, президент України зупинився в Любліні й подякував полякам за допомогу:

«Я хочу подякувати всьому польському народу, всім людям, які з перших днів відкривали свої сім’ї, свої будинки, відкривали себе та допомагали. Я вважаю, що будь-які виклики на нашому спільному шляху – це ніщо в порівнянні з тим, що є така міцність між нашими людьми».

Крім того, жодних ультимативних заяв Зеленського на адресу поляків немає в офіційних каналах комунікації президента, як немає і серед цитат в інтерв’ю.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: