Антифейк

Заяви про те, що президент Зеленський нібито дав наказ воїнам ЗСУ залишити Авдіївку, не відповідають дійсності

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

У вечірньому відеозверненні в етері телемарафону президент України Володимир Зеленський повідомив, що наказав українським військовим негайно покинути місто Авдіївка в Донецькій області. Про це пишуть прокремлівські Telegram-канали.

Спростування ПРАВДА

Відеозвернення з «наказом», поширюване пропагандою, відсутнє на офіційних сторінках президента Зеленського у Facebook (колишній Twitter), де він зазвичай його публікує.

Фактчекери також додають, що ніхто з авторитетних українських чи англомовних медіа не повідомляв про такий «гучний» наказ українського президента, окрім російських ЗМІ.

«На виявленому нами оригінальному відео від 31 жовтня 2023 року президент не віддає жодних «наказів» залишити Авдіївку, а розповідає про ситуацію в Чорному морі, роботу «зернового коридору», міжнародну підтримку тощо», — з’ясували розслідувачі StopFake.

Фейкороби об’єднали справжнє відео зі старими кадрами і додали аудіотрек з голосом, схожим на голос українського президента, використавши фірмовий стиль українського телеканалу для більшої правдоподібності.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: