За «русский мир» в Україні гинуть малочисельні народи Дагестану

Дагестан вийшов на перше місце в Російській Федерації – за кількістю загиблих внаслідок вторгнення в Україну військовослужбовців.

Про це свідчать навіть сильно занижені російські дані. На момент виходу цієї публікації поіменний список вбитих нараховував уже 40 осіб.

Натомість реальні масштаби втрат по республіці невідомі. Джерела видання Кавказ.Реалии в уряді Дагестану повідомляли про принаймні 130 «двохсотих» контрактників. А ще є загиблі строковики,  кількість яких ніхто не уявляє.

Реальна статистика у регіональному розрізі РФ поки недоступна. Проте вже зрозуміло, що Дагестану доводиться платити за путінську авантюру дорожче, ніж багатьом суб’єктам Російської Федерації.

Причина: такі регіони як Дагестан є традиційними постачальниками «гарматного м’яса» для величі імперії. Республіка доведена російськими чиновниками до найнижчих у федерації показників соціально-економічного розвитку: тут найнижчі зарплати і найвища корупція. А ще – висока народжуваність і тотальне безробіття. Безпросвітність штовхає юнаків робити кар’єру в армії.

Однак, у війську добре служити в мирний час. У воєнний же час солдати гинуть. А в Україні російські вояки дохнуть як мухи.

Якщо співставити географію походження навіть 40 встановлених «двохсотих» дагестанців з етнічною картою республіки, вимальовується тривожна картина. Путін відправляє в Україну гинути представників корінних народів: аварців, даргинців, кумиків, лакців, лезгин, ногайців, рутульців, табасаран, цахурів…

Деякі з цих народів є дуже нечисленні. До прикладу, рутульців у Дагестані – менше 30 тисяч, а цахурів – менше 10 тисяч. Тобто путінська агресія супроводжується не лише геноцидом проти українців Маріуполя, Харкова, Чернігова, але побічно призведе до етноциду малочисельних корінних народів Кавказу.

Вважаємо, що на цей аспект варто звернути увагу Міжнародному кримінальному суду в Гаазі.

Total
8
Shares

Пов'язані статті