Навігація та корисні матеріали
Про це заступник керівника Центру стратегічних комунікацій Микола Балабан говорив під час презентації дослідження «Спіраль залежності: як алгоритми YouTube просувають конспірологію та пропаганду», створеного командою Texty.org.ua:
«Політика YouTube зараз – невеликі втручання. Є якийсь поганий канал – ми його прикрутимо або виключимо. Але той самий контент-кріейтор робить контент, який розсипається на інші YouTube-канали і цей контент все одно просувається».
Тож YouTube має відійти від політики маленьких активностей та виробити чітку зрозумілу політику. Контент, який містить дезінформацію, повинен максимально делегітимізовуватися.
Головний редактор Texty.org.ua Роман Кульчинський додав, що YouTube повинен зосередитися на тому, щоб його алгоритми концентрувалися не лише на інтересах однієї конкретної людини, а й загалом виключали дезінформацію.
«Треба фільтрувати загрози, які просувають тоталітарні режими для західних країн і України, і виключати їх повністю зі свого контенту», – зазначив Кульчинський.
У заході також взяли участь автор дослідження Сергій Міхальков, керівниця Інституту масової інформації Оксана Романюк і експерт компанії SubSub Едуард Сухарєв.