«Європа має припинити підтримку України через «насильницьку мобілізацію». Як Росія створила нове ІПСО через свого агента у Франції

Навігація та корисні матеріали

На російському сайті «РИА Новости» 4 червня опубліковано статтю «Истребление. Видео из Днепропетровска поразило французского политика». У статті використаний коментар лідера французької партії «Патріоти» Флоріана Філіппо у соцмережі X (Twitter), яким він висловився про відео, де у Дніпрі працівники ТЦК затримують чоловіка на вулиці:

«Україна: жахливе відео вуличного викрадення під час насильницької мобілізації в Дніпрі…», «Рішучість євроатлантистів продовжувати цю війну, озброюючи та фінансуючи Україну, призведе до повного знищення українського народу».

Згідно з проведеним OSINT-аналізом статті «РИА Новости», Філіппо на власній сторінці у Х (Twitter) дійсно поширив маніпуляцію й російський наратив про «насильницьку мобілізацію».

 

Надалі статтю «РИА Новости» активно поширили на інших російських новинних сайтах та пабліках у соцмережах Telegram та «ВКонтакте».

Що відомо про відео?

У соціальних мережах дійсно поширювалось відео, де чоловіка затримували у Дніпрі під час мобілізаційних заходів. Однак, у даній ситуації вказане відео вирване з контексту та використовується у рамках російської пропаганди — показаний інцидент не має повної картини ситуації.

Хто такий Флоріан Філіппо?

Флоріан Філіппо — лідер французької націоналістичної партії «Патріоти», відомої своїми проросійськими поглядами. Він раніше неодноразово робив подібні заяви у соцмережах та інтерв’ю, де виступав з критикою політики країн ЄС та НАТО щодо підтримки України. Заяви Філіппо часто спрямовані на підтримку російської політики.

Твердження французького політика про насильницьку мобілізацію та знищення українського народу — перебільшення і маніпуляція фактами.

Підтримка України спрямована на захист її територіальної цілісності, а не на знищення населення. Крім того, мобілізаційні заходи можуть включати примусові елементи, але це не свідчить про насильницьке знищення народу. Такі твердження спрямовані на викликання страху і негативних емоцій в аудиторії.

Тож допис Флоріана Філіппо у соціальній мережі Х — елемент проросійської пропаганди та маніпуляції громадської думки з метою дискредитації української влади та підтримки України з боку країн ЄС та НАТО.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: