Новини

Як Росія веде війну проти євангелістів у ході агресії проти України

Навігація та корисні матеріали

Вторгнення Росії в Україну супроводжується стратегічними зусиллями кремля, спрямованими на репресії, контроль і знищення релігійних груп, зокрема баптистів. Російське переслідування протестантів здійснюється шляхом залякування, відчуження майна, примусового переходу в іншу віру і навіть убивств. Про це у своїй статті для Time пише Пітер Померанцев:

  • Євангелісти стають мішенню для росіян непропорційно часто. Протестанти стали жертвами 34% зареєстрованих випадків переслідувань.
  • Баптисти становлять 13% від загальної кількості жертв – це найбільша група постраждалих після українців православного віросповідання.
  • Через тимчасову російську окупацію було втрачено 400 баптистських громад, що становить 17% від загальної кількості в Україні.

«На це є причина. Протестанти досягли розквіту протягом демократичних десятиліть після розпаду СРСР. Баптисти є третьою за чисельністю конфесією в Україні. А російські окупанти сприймають їх як «агентів Америки», – пояснює Померанцев.

Війська РФ переслідують не лише окремих священнослужителів або парафіян – іноді йдеться про цілі громади. Таке гоніння свідчить про те, що вторгнення РФ в Україну – це не просто остання ітерація багатовікової спроби кремля придушити свободу України. Це також і частина більш масштабної війни Москви проти Америки. Вчиняючи шкоду тим, хто сповідує «американську» релігію, кремль може стверджувати, що він завдає удару по американській владі – при цьому знущаючись з беззахисних.

Детальніше – читайте у статті Пітера Померанцева [англ].

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: