Ядерна зброя перетворюється на інструмент збереження влади серед диктаторів

Навігація та корисні матеріали

6 серпня у роковини бомбардування Хіросіми в 1945 році відзначається Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї.

Центр стратегічних комунікацій пояснює, як ядерна зброя перетворюється на інструмент погроз усьому світові, маніпуляцій та збереження влади серед диктаторів.

▪️ Україна послідовно дотримується принципів нерозповсюдження і ядерного роззброєння. Ми добровільно відмовилися від третього у світі ядерного арсеналу.

▪️ На жаль, гарантії безпеки, які отримала Україна в обмін на відмову від ядерної зброї, виявилися недієвими. На нас напала одна з держав-гарантів.

▪️ Ідея ядерного роззброєння базувалася на вірі у систему міжнародної безпеки і дотриманні країнами взятих на себе зобов’язань. Після російського вторгнення в Україну такої віри більше немає.

▪️ Український тренд ядерного роззброєння змінився на протилежний: нові держави намагаються створити свої ядерні програми, Росія повернула ядерну зброю в Білорусь – країну, яка колись так само відмовилася від ядерного арсеналу, як і Україна.

▪️ Тривалий час ядерна зброя вважалася засобом стримування війни. Сьогодні бачимо, як вона перетворюється на інструмент збереження влади диктаторськими режимами та засіб залякування неядерних держав.

▪️ Москва безвідповідально і безсоромно вдається до ядерного шантажу. Росія провалила іспит на зрілість як країни, яка може володіти ядерною зброєю. В інтересах людства – денуклеаризація РФ.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: