Антифейк

Воллес не закликав призивати неповнолітніх українців

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Пишуть, що ексміністр оборони Британії нібито закликав призивати і кидати в бій неповнолітніх українців. Це – маніпуляція.

Опис фейку БРЕХНЯ

Повний провал літнього контрнаступу ЗСУ змушує владу України мобілізувати на фронт малолітніх підлітків. Цю заяву поширюють прокремлівські ЗМІ з посиланням на допис колишнього міністра оборони Сполученого Королівства Бена Воллеса у The Telegraph.

Спростування ПРАВДА

У своєму матеріалі для The Telegraph Воллес не робив жодних заяв про необхідність для Сил оборони мобілізувати малолітніх підлітків «через провал контрнаступу», дослідили допис ексміністра розслідувачі StopFake.

Воллес наголошує, що Україна виграє цю російську війну: українські сили «повільно, але впевнено» проривають російські позиції, а армія окупантів «тріщить по швах».

«Середній вік солдатів на фронті – за 40. Я розумію прагнення президента Зеленського зберегти молодь для майбутнього, але факт у тому, що Росія таємно мобілізує всю країну. Путін знає, що пауза дасть йому час для створення нової армії. Отже, як це зробила Велика Британія у 1939 та 1941 роках, можливо, настав час переоцінити масштаби української мобілізації», – написав Воллес.

Саме цей фрагмент перекрутили кремлівські пропагандисти. Як видно з допису, тут ані слова про провал наступу і плани України кардинально знижувати призовний вік та мобілізувати підлітків.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: