Вкид: «визволених українських полонених відправлятимуть в «гарячі точки», а Нацгвардія не демобілізовуватиме звільнених з полону»

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Колишніх військовополонених відправлятимуть на найнебезпечніші ділянки фронту, де вони змиватимуть кров’ю свою провину. А у Національній гвардії заборонили демобілізацію тих, хто потрапив у полон до 18 травня 2024 року та був звільнений. Цю інформацію у мережі X поширюють прокремлівські користувачі.

Спростування ПРАВДА

У Національній гвардії України не забороняли демобілізацію звільнених з полону, а Сили оборони України не відправляють звільнених з російського полону солдатів та офіцерів «змити» неіснуючу провину.

Українські військовополонені після звільнення не переслідуються за факт взяття в полон.

Ба більше, відповідно до нової редакції статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу» українським військовослужбовцям, звільненим з полону, надається право звільнення з військової служби під час воєнного стану, якщо вони не висловили бажання продовжувати її.

Поширений пропагандою фейк має на меті посіяти паніку серед українських військовополонених які, перебуваючи в російському полоні, знаходяться в інформаційній ізоляції.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: