Новини

«Відправили на передову, як скот»: полонений загарбник підтвердив, що білорусів вербують воювати проти України

Навігація та корисні матеріали

У розпорядження Центру стратегічних комунікацій потрапив запис розповіді полоненого з білорусі (обережно, відео містить нецензурну лексику).

Загарбник із Світлогірська Гомельської області Максим Запека потрапив у полон в районі Бахмута. Ось що він розповів про свою участь у війні проти українців:

  • До лав збройних сил РФ його завербували у липні 2023 року. Чоловік працював у московській фірмі, на яку і прийшла рознарядка забрати працівників на війну. Контракт білорус підписував у Москві в обласному військкоматі.
  • Служити Запека погодився, бо йому потрібні були гроші, а в білорусі – маленькі зарплати, і йому не вистачало на життя.
  • Навчання проходили в одному з таборів біля Росії. Курси підготовки проводили «вагнерівці».
  • Максиму обіцяли, що «все буде добре», а потім без попередження відправили на війну в Україну. Також запевняли, що він буде розвозити їжу по точках, але по факту відправили одразу на передову, «як скот».
  • До прямої участі у збройній агресії проти України максим два місяці працював у Маріуполі. Там він тинькував і фарбував підʼїзди. Каже, від центру міста нічого не залишилося, а багатоповерхівки росіяни зносять. Місцеві мешканці скаржилися на погані умови.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: