Антифейк

«Велика Британія спільно з Норвегією займаються ескалацією ситуації у Чорному морі». Це – неправда

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Намір міжнародної спільноти в особі Великої Британії та Норвегії убезпечити цивільне судноплавство у Чорному морі від атак російської армії – це новий виток агресії проти РФ. Таку заяву тиражують пропагандистські медіа кремля.

Спростування ПРАВДА

Насправді саме пропаганда РФ займається ескалацією та агресує на новостворену морську ініціативу на підтримку України, де Велика Британія і Норвегія зголосилися сприяти зміцненню безпеки України вздовж берегової лінії та на морі.

«Насамперед країни-союзниці ставлять собі за мету в короткі терміни допомогти Україні відкрити торгові шляхи та забезпечити вільний прохід цивільних суден Чорним морем. Тому ЗСУ передано від Великої Британії два тральники для пошуку російських мін», – встановили розслідувачі StopFake.

Окрім того, Норвегія підсилить Україну ще двома кораблями для розмінування акваторії. До того ж українська сторона отримає від коаліції довгострокову підтримку, яка включає навчання, обладнання та інфраструктуру для посилення безпеки в Чорному морі.

Ескалацією у Чорному та Азовському морях займається якраз Росія ще з 2014 року, намагаючись обмежити законне право України на користування своїми внутрішніми водами, мінуючи українську акваторію, атакуючи та блокуючи портову інфраструктуру України.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: