Антифейк

В УЗ з’являться маршали безпеки, які шукатимуть в потягах «нелояльних до Зеленського пасажирів», – це фейк

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Пишуть, що маршали безпеки нібито виловлюватимуть в українських потягах «нелояльних до Зеленського пасажирів». Ця інформація є фейковою.

Опис фейку БРЕХНЯ

В Україні на вокзалах і в потягах незабаром почнуть працювати секретні агенти, які виявлятимуть серед своїх попутників «нелояльних до влади та режиму Зеленського». Таку новину поширюють пропагандистські Z-канали у Telegram.

Спростування ПРАВДА

У пресслужбі «Укрзалізниці» дійсно повідомляли, що з вересня на вокзальних комплексах та в потягах компанії вже розпочали роботу перші маршали залізничної безпеки на одному із західних маршрутів, що є нормальною практикою для компаній, які організовують пасажирські перевезення, з’ясували розслідувачі проєкту StopFake.

Голова правління «Укрзалізниці» Євген Лященко наголошував, що «перед маршалами, які інкогніто перебувають у поїздах та на вокзалах, стоїть завдання оцінити ризики та оперативно відреагувати на загрозу, яка може виникати під час подорожі пасажирів. Це всі спеціально підготовлені фахівці».

Таке нововведення, додають у пресслужбі компанії, пов’язане з війною на території України «та недопущення перевезення громадянами вибухонебезпечних та інших не дозволених для перевезення речовин та зброї без належного дозволу».

З офіційних повідомлень пресслужби і керівництва компанії виходить, що немає жодних розпоряджень чи вказівок на виявлення «нелояльних до президента Зеленського пасажирів».

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: