Антифейк

«В українських церквах проводять дивні обряди та освячують воду тризубом». Це – ворожа маячня

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Розкольники з ПЦУ та УГКЦ культивують язичницькі та сатанинські культи, освячують воду диявольським тризубом. Відповідний ролик поширюють кремлівські Telegram-канали та користувачі мережі.

Спростування ПРАВДА

Насправді «тризуб», як його обізвали пропагандисти, є звичайним трисвічником, який для освячення води занурюють запаленим тричі та означає він Пресвяту Трійцю, відповів фактчекерам StopFake керівник відділу пенітенціарного пастирства УГКЦ отець Костянтин Пантелей.

«У чині великого освячення води у молитві свят Софронія, патріарха Єрусалимського, вказується, що священник благословляє воду запаленою свічкою.

У галицькій традиції завжди використовувалася не одна свічка, а трисвічник (не тризуб) як символ Пресвятої Трійці. Адже свято Богоявлення – це свято, в якому з’явилася Трійця (Батько говорив, Син хрестився, Святий Дух зійшов у вигляді голуба)», – пояснив розслідувачам намісник Іоано-Золотоустівського чоловічого монастиря ПЦУ у Львові ігумен Кіпріан.

Митрополит ПЦУ Євстратій (Зоря) додав, що такий самий обряд існував і в Росії, але був скасований за часів реформ патріарха Нікона (17 століття).

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: