Навігація та корисні матеріали
Telegram продовжує залишатися основною соціальною мережею для спілкування та споживання новин, демонструючи зростання щодо охоплення.
Але у користувачів також зростає і занепокоєння щодо розповсюдження фейків. Про це свідчить дослідження USAID-Internews. Що ще відомо?
- Для отримання новин Telegram обрали 73% опитаних, а для спілкування 81%.
- Респонденти, які довіряють телеграму більше, ніж іншим джерелам інформації, водночас мають побоювання щодо легкості поширення неправдивих новин. Тому здебільшого вони використовують одразу декілька різних каналів для перевірки новин.
- При цьому аудиторія негативно ставиться до можливої заборони платформи, бо вважає це утиском свободи слова або обмеженням права людини на отримання інформації.
- Половина опитаних вважає, що держава не повинна втручатись у діяльність Telegram, натомість кожен третій зазначає, що необхідно встановити правила його роботи.
- У разі заборони соціальної мережі аудиторія має намір спостерігати за тими ж блогерами та каналами на інших платформах або користуватися Telegram в обхід блокування, інша половина – шукатиме нові джерела інформації.