Антифейк

Уся роспропаганда та кремль обурювалися через заяву сенатора Грема, що «смерті росіян – найвдаліше витрачання грошей США». Але він цього не казав

Навігація та корисні матеріали

28 травня у росЗМІ поширилася заява американського сенатора Ліндсі Грема на зустрічі з президентом Володимиром Зеленським, під час якої він буцімто схвально відгукувався про смерті росіян через «американські гроші».

На цю заяву відреагували топ-пропагандисти, а також ряд офіційних осіб: прессекретар Путіна Пєсков, спікер МЗС РФ Захарова і заступник голови радбезу РФ Мєдвєдєв. Останній навіть назвав Грема «старим дурнем».

От тільки виявилось, що фраза була вирвана з контексту і російська пропаганда в черговий раз сіла у калюжу.

Що насправді?

Агентство Reuters ознайомилося з повною версією запису зустрічі Грема та Зеленського. За даними агентства, фразу «краще, на що ми колись витрачали гроші» Ліндсі Грем сказав у частині розмови, присвяченій допомозі, наданій США з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Далі він сказав, що у США був час, коли «борючись до останньої людини, ми збиралися бути вільними чи померти». Зеленський відповів, що США тепер є вільними, буде вільною і Україна. Після чого Грем сказав: «А росіяни вмирають». «Так, але вони прийшли на нашу територію. Ми не воюємо на їхній території», – додав Зеленський.

Росія вже не вперше посилається на фейкові заяви політиків на Заході

У 2018 році спікер МЗС РФ Захарова під час одного з виступів послалася на фейкову цитату Маргарет Тетчер у часи її прем’єрства у Великобританії.

Так вона буцімто заявляла про те, що Сибір потрібно розділити та встановити над нею міжнародний контроль. Але незабаром у фонді Тетчер заявили, що таких слів вона не казала ні публічно, ні приватно.

Ще один знаменитий міф роспропаганди – «обіцянка» НАТО не розширюватись на Схід. Буцімто держсекретар США Бейкер сказав про це у бесіді з Михайлом Горбачовим на початку 90-х. От тільки сам Горбачов розвінчав цю історію в одному зі своїх інтерв’ю після 2014-го року.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: